flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Посадова інструкція консультанта суду

З А Т В Е Р Д Ж Е Н О:

Наказ керівника апарату
Дрогобицького міськрайонного суду
Львівської області
від 30.12.2013 року № 91
 

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ КОНСУЛЬТАНТА СУДУ
 


1.Загальні положення

 1.1. Посадова інструкція консультанта  суду встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов’язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та обсяг відповідальної особи, яка займає посаду консультанта суду.
1.2. Консультант суду є посадовою особою апарату суду, правовий статус якої визначається Законом України “Про державну службу”.
1.3. Консультант суду призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства та законодавства про державну службу.
 1.4.    На посаду консультанта призначається особа, яка має вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра або спеціаліста, стаж роботи на державній службі в судових органах України не менше 2 років або загальний стаж роботи за фахом не менше З років.
1.5. Консультант суду бе
зпосередньо підпорядковується керівнику апарату суду.
1.6. Консультант суду безпосередньо підпорядкованих працівників апарату суду не має.
1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та державної служби, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.

2. Завдання та обов’язки

2.1. Організовує прийом, реєстрацію та розподіл кореспонденції, що надійшла до суду.
2.2. Веде наряди згідно номенклатури основних нарядів канцелярії суду.
2.3. Здійснює контроль за відкликанням виконавчих документів у разі припинення виконання.
2.4. За дорученням керівника апарату суду розглядає звернення та готує проекти відповідей на них.
2.5. Проводить облік і контроль за виконанням судових доручень інших судів.
2.6. Бере участь у здійсненні заходів з підвищення кваліфікації працівників суду, які займаються первинним обліком.
2.7. Здійснює прийом громадян та представників юридичних осіб.
2.8. Здійснює реєстрацію вхідної кореспонденції.
2.9. Веде аналітичну роботу з різних напрямів діяльності суду відповідно до внутрішнього розподілу обов’язків між консультантами суду.
2.10. Здійснює контроль за веденням обліку та зберіганням судових справ.
2.11. Контролює належний облік та зберігання речових доказів.
2.12. Забезпечує своєчасне складання та оформлення звітів, аналізів, узагальнень щодо кількості та руху судових справ.
2.13. Здійснює контроль за роботою по підготовці і передачі до архіву суду закінчених провадженням справ, картотек, журналів, нарядів.
2.14. Веде облік та здійснює виконання справ по оголошенню розшуку боржників.
2.15. За дорученням керівника апарату суду розглядає вернення та готує проекти відповідей на них.
2.16. Виконує інші доручення керівника апарату суду.


3. Права

3.1. Користується правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України “Про державну службу”, “Про судоустрій і статус суддів” та іншими актами законодавства.
3.1. На соціальний та правовий захист відповідно до свого статусу.
3.1. Вимагати від працівників суду подання необхідних документів для виконання обов’язків і завдань, що стосуються ведення аналітичної роботи, систематизації законодавства та судової практики.
3.1. Витребувати за погодженням з керівником апарату суду та отримувати інформацію і матеріали, необхідні для виконання службових обов’язків.
3.1. Вносити пропозиції керівникові апарату суду з питань удосконалення роботи з ведення аналітичної роботи, систематизації законодавства та судової практики.
3.1. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.


4. Відповідальність

4.1. Консультант суду несе відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України “Про державну службу” та “Про боротьбу з корупцією” несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових обов’язків і завдань, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов’язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.