flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Посадова інструкція старшого судового розпорядника суду

 ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ  СТАРШОГО СУДОВОГО РОЗПОРЯДНИКА СУДУ 
1. Загальні положення

1.1. Посадова інструкція старшого судового розпорядника суду  встановлює єдині засади діяльності, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність особи, яка займає посаду старшого судового розпорядника суду.
1.2. Старший судовий розпорядник є посадовою особою апарату суду, статус якої визначається Законом України "Про державну службу".
1.3. Старший судовий розпорядник призначається на посаду та звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог
трудового законодавства та законодавства про державну службу України.
1.4. На посаду старшого судового розпорядника призначаються особи, які мають вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" або "Правоохоронна діяльність" з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче бакалавра, стаж роботи на державній службі в судових органах України не менше 2 років або загальний стаж роботи за фахом не менше 3 років.
1.5. Старший судовий розпорядник безпосередньо підпорядкований керівникові апарату суду.
1.6. Старшому судовому розпоряднику безпосередньо підпорядковані судові розпорядники.
1.7. У своїй роботі керується Конституцією України, Цивільним процесуальним, Кримінально-процесуальним та іншими кодексами України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", "Про боротьбу з корупцією" та іншими законами України, рішеннями Конституційного Суду України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність
судових органів, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, відповідним положенням про службу судових розпорядників та організацію її діяльності, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією.




2. Завдання та обов'язки

2.1. Організовує та планує роботу служби судових розпорядників суду.
2.2. Розподіляє обов'язки між судовими розпорядниками та здійснює контроль за виконанням ними вказівок, розпоряджень керівника
апарату суду та головуючого у справі.
2.3. Веде журнал обліку розпоряджень голови суду, заступників голови суду та суддів з організації заходів щодо забезпечення проведення судових засідань.
2.4. Визначає необхідну кількість судових розпорядників та відповідального судового розпорядника за забезпечення проведення судового засідання.
2.5. Організовує забезпечення готовності до розгляду справи залу судового засідання, іншого приміщення у разі проведення виїзного засідання, взаємодію судових розпорядників з працівниками апарату суду з питань підготовки залу до слухання справи.
2.6. Проводить інструктаж судових розпорядників перед початком судового засідання з роз'ясненням дій кожного з них, з урахуванням особливостей справи.
2.7. Координує дії з керівниками підрозділів конвойної служби міліції та органів внутрішніх справ щодо своєчасної доставки в суд підсудних і
затриманих осіб, а також інформує головуючого у справі про затримку доставки до
суду зазначених осіб.
2.8. Організовує в разі необхідності взаємодію із спеціальними підрозділами судової міліції та органами внутрішніх справ з питань спільних дій щодо підтримання громадського порядку в приміщенні суду та в залі судового засідання.
2.9. Вживає заходи щодо створення безпечних умов для роботи судових розпорядників та вносить відповідні пропозиції керівнику апарату суду.
2.10. Організовує та проводить із судовими розпорядниками навчання зпитань діяльності служби, підвищення професійного рівня її працівників.
2.11. Звітує перед керівником апарату суду про роботу служби судових розпорядників суду.
2.12. Під час забезпечення заходів щодо підготовки та проведення судового засідання безпосередньо виконує обов'язки судового розпорядника,
передбачені відповідною посадовою інструкцією.
2.13. Привинесенні постанови про забезпечення охорони громадського порядку в приміщенні суду судовою міліцією подає головуючому у справі пропозиції щодо зазначення в ній деталізованого переліку заходів з підтримання громадського порядку в суді, припинення проявів неповаги до суду під час здійснення правосуддя, а також у разі необхідності залучення судових розпорядників до виконання вказаних заходів.
2.14. Здійснює контрольза забезпеченням судовими розпорядниками пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів.
2.15. Виконує інші розпорядження головуючого щодо забезпечення належних умов для проведення судового засідання, доручення керівника апарату суду, що стосуються забезпечення роботи служби судових розпорядників та належних умов для проведення судового засідання.

3. Права

3.1. Користуватися правами і свободами, передбаченими Конституцією України, Законами України ""Про державну службу", "Про судоустрій і статус суддів" та іншими актами законодавства.
3.2. На соціально-правовий захист відповідно до свого статусу.
3.3. На підставі відповідного запиту чи доручення суду звертатись до юридичних і фізичних осіб, отримувати від них у встановленому порядку
документи, матеріали та інформацію.
3.4. Вносити пропозиції керівнику апарату суду щодо покращення умов, удосконалення форм і методів роботи служби судових розпорядників та роботи суду, забезпечення належної взаємодії з правоохоронними органами та працівниками апарату суду.
3.5. Робити зауваження учасникам судового процесу та іншим особам, присутнім у залі судового засідання, вимагати від них додержання встановленого порядку та вживати заходів щодо їх усунення.
3.6. Звертатися за допомогою до працівників судової міліції та інших посадових осіб правоохоронних органів для припинення в приміщенні суду порушень громадського порядку, затримання та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які вчиняють протиправні дії.
3.7. Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов'язків.
3.8. Брати участь у нарадах та зборах трудового колективу суду.
4. Відповідальність
4.1.Старший судовий розпорядник, відповідно до Кодексу законів про працю України, Законів України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією", несе відповідальність за порушення трудової дисципліни, неякісне або несвоєчасне виконання посадових завдань та обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов'язаних із прийняттям на державну службу та її проходженням.